FAQ

Czyli najczęstsze pytania i odpowiedzi.

Wszystko fajnie ale…

Co otrzymamy?

Krótki film 3-5 minut

Na pewno otrzymacie krótki film. To forma, którą najbardziej lubię, ponieważ pozwala w sposób dynamiczny streścić wszystko, co najlepsze. Tu najczęściej lubię poszaleć z konwencją i montażem. Krótki film też świetnie sprawdzi się na Waszych mediach społecznościowych.

Ten format z pewnością znacie z większości filmów, jakie można tutaj obejrzeć. Jeśli jeszcze ich nie widzieliście, zapraszam do zakładki FILMY.

Długi film 15 lub 30 minut

Po latach doświadczeń z filmem ślubnym, doszedłem do wniosku, że długość od 15 do 30 minut sprawdza się najlepiej.

Cenię sobie przede wszystkim jakość, nie ilość. Dlatego w takim przedziale czasowym jestem w stanie opowiedzieć Waszą historię w sposób angażujący i dynamiczny. Ostatnie czego chcemy to aby nasz widz klikał „przewiń”. 

Dodatki

Oprócz krótkiego i długiego filmu, oferuję również masę dodatków.

Uwiecznię dodatkową sesję w plenerze gdziekolwiek przyjdzie Wam do głowy, nagram podziękowania dla Rodziców, wykorzystam drona i złapię coś z powietrza, znajdzie się też coś z surowego materiału. Dodatkowo przygotuję dla Was piękny, personalizowany pendrive.

Wszystko znajdziecie w mojej ofercie, po którą zapraszam do kontaktu.

Aby szczegółowo poznać moją aktualną ofertę – napisz proszę wiadomość. 

Inne ciekawe pytania:

Ile kosztuje film u Ciebie?

Moje pakiety filmowe oscylują w przedziale 4000 – 6000 zł. Oprócz tego oferuję również masę dodatków takich jak: dodatkowe sesje w plenerze, filmy z podziękowaniami dla rodziców, sesje narzeczeńskie, surowe ścinki materiału itp.

Oferta często się zmienia więc najlepiej będzie jak napiszecie do mnie aby otrzymać aktualny cennik.

Czy pracujesz sam?

Tak, przy filmie prawie zawsze pracuję sam i tak też preferuję. Daje mi to wolność artystyczną i poczucie pełnej kontroli. Mam taką zasadę, że jeśli stoję w jednym miejscu już 2 minuty to znaczy, że marnuję czas. Podczas nagrywania uwielbiam szukać kadrów i myśleć o montażu, dzięki temu finalnie wszystko wygląda tak jakby było nagrywane na kilka kamer.

Kiedy otrzymamy film?

Termin na jaki zazwyczaj się umawiamy wynosi 6 miesięcy od dnia wykonania ostatnich zdjęć. Zazwyczaj jest to dzień ślubu ale czasem nagrywamy też sesje plenerowe po ślubie.

Najczęściej oddaję filmy o wiele szybciej, natomiast jest to okres czasu z bezpiecznym marginesem w razie jakbym doznał jakiegoś kataru.

W jakich godzinach pracujesz?

Przyjąłem, że okres 10-12 godzin pracy w dniu ślubu jest najbardziej optymalny. W takim przedziale czasowym jestem w stanie wydobyć z siebie najwięcej twórczości i utrzymać jakość na najwyższym poziomie.

Co dostaniemy na koniec?

Na pewno otrzymacie ode mnie krótki film 3-5 minutowy. Dodatkowo otrzymacie długi film trwający około 15 lub 30 minut, który będzie zawierał pełną historię. Wszystko do pobrania online lub przekazane na personalizowanym, pięknym pendrive w pudełeczku. Dodatkowo wrzucam też bonusy, screeny i krótkie zajawki. Dla każego coś innego.

Sesja plenerowa, jak to działa?

Obecnie wycieczki za granicę mogą kosztować tyle samo lub nawet mniej niż wyjazd nad nasze morze. Warto rozważyć wyjazd np. do Włoch czy na Chorwację. Można to też połączyć z podróżą poślubną i przeznaczyć jeden dzień na nagrywki w pięknym miejscu. Możliwości jest bardzo dużo a pamiątka zostanie na całe życie.

Skąd czerpiesz inspiracje?

Lubię czerpać inspiracje z kina. Często gdy oglądam filmy zwracam uwagę na montaż lub efekty jakie zostały wykorzystane i myślę sobie „O! To jest super, wykorzystam podobny zabieg w moim filmie”.

Oprócz tego czasem natychają mnie seriale, reklamy lub teledyski różnych artystów. Gdy jestem totalnie w kropce to na pomoc zawsze przychodzi nieoczywista muzyka i wyobraźnia.

Czy nagrywasz w 4K?

Tak, od samego początku 4K to dla mnie standard. Dostarczam filmy w 4K i nie ma za to żadnych dodatkowych opłat. Jeśli potrzebujecie mieć też wersję Full HD, dajcie znać.

Czy oferujesz też surowy materiał?

Niestety nie oddaję pełnego surowego materiału. Nawet jakbym to robił to byłoby to bardzo niepraktyczne z uwagi na bardzo duży rozmiar plików oraz charakterystykę mojej pracy.

Mam natomiast w ofercie coś takiego jak „surowe ścinki”. Podczas montowania i selekcji materiału, czasami potencjalnie fajne ujęcia lecą do kosza z uwagi na to, że po prostu do niczego nie pasują lub niewiele wnoszą do historii. Mogę przygotować kilkuminutowy zbiór takich niewykorzystanych ujęć. Pary Młode to uwielbiają, ponieważ można zobaczyć jak wszystko wyglądało zza kulis.

Nagrywasz dronem?

Tak jest. Mam drona DJI wszelkie papiery. Wszystko legitnie.

Czy możemy się spotkać?

Oczywiście. Sam nalegam abyśmy najpierw się poznali i dopiero potem dopinali formalności. Dlatego śmiało napiszcie lub zadzwońcie do mnie.

Chętnie spotkam się z Wami na dobrą kawę. Jeśli nie będzie to możliwe to możemy zdzwonić się wirtualnie na Skype lub Whatsappie.

Czy robisz też zdjęcia?

Obecnie na ślubach nie robię zdjęć. Zajmuję się tylko filmem.

Współpracuję natomiast z kolegami i koleżankami z branży foto i bardzo chętnie polecę Wam kogoś z dobrym skillem. Współpraca z kimś kogo dobrze znam skutkuje fajną atmosferą i znanym już trybem pracy.

W jakim rejonie nagrywasz filmy?

Zupełnie nie ograniczam się do konkretnego regionu. Lubię podróżować i poznawać nowe miejsca. Nagrywałem już w Warszawie, Poznaniu, Dąbrowie Górniczej itp.

Pochodzę natomiast z Łomży i tutaj też mieszkam.

Po co nam w ogóle film?

Niektórzy pytają „Po co nam film, skoro mamy zdjęcia?”.

Odpowiedź jest prosta. Zdjęcia nie przekażą tylu emocji, głosu, dźwięku albo gestów. Zdjęcia będą przypominać wspomnienia i dawać pewne wyobrażenie. Wyobraźcie sobie siłę filmu za 20, 30 lat, gdy Wy lub Wasze dzieci będziecie mogli przypomnieć sobie jak wyglądał Wasz taniec, jak drżały Wasze ręce i jak ten dzień przeżywali Wasi najbliżsi. 

Film to też medium, które stale przybiera na popularności. Jest to po prostu idealna okazja do uwiecznienia pięknych momentów.

Potrzebujesz więcej informacji?

Lubię dostawać od Was maile, dlatego jeśli macie jakiekolwiek pytania – piszcie śmiało!

Chętnie też doradzę w razie potrzeby.

Zazwyczaj odpowiadam w 24h.

Sprawdź też: